nopromil

 

 

Zapraszamy na Marsz Trzeźwości  organizowany w ramach Kampanii
NO PROMIL - NO PROBLEM

W dniu 14 maja 2026 r.  o godz. 10.30 na placu za Urzędem Miasta rozpocznie się Marsz Trzeźwości z udziałem dzieci i młodzieży z lokalnych szkół, nauczycieli, przedstawicieli samorządu lokalnego, Policji, członków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz mieszkańców Miasta. Uczestnicy marszu przejdą wokół jordanowskiego Rynku promując trzeźwość na drogach, a kierowcy otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych.

Zapraszamy wszystkich  do czynnego udziału w kampanii w celu promowania trzeźwości na drogach.

Miasto Jordanów po raz kolejny włączyło się w kampanię społeczną realizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z Wieliczki, którą Burmistrz Miasta Jordanowa obejmuje każdorazowo patronatem honorowym. Motto tegorocznej kampanii brzmi: „Dobre relacje lubią bezpromilowe klimaty” a głównym jej celem jest ratowanie ludzi przed śmiercią, kalectwem czy więzieniem poprzez zmniejszenie liczby kierowców jeżdżących pod wpływem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki), a przede wszystkim zmianę postawy społecznej jaką jest przyzwolenie na kierowanie pojazdami pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Nie zapominajmy, że ofiarą pijanego kierowcy może być każdy z nas, nasi przyjaciele, czy członkowie naszych rodzin.

nopromil1