Informator dla przedsiębiorców Naszego Miasta
Informator przedsiębiorcy
- Szczegóły
Przypominamy przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku złożenia oświadczenia
o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2024.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, oświadczenie należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2025 roku w Urzędzie Miasta Jordanowa ul. Rynek 1,
34-240 Jordanów
Oświadczenie to jest niezbędne do ustalenia wysokości opłaty za posiadanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu, a jego niedostarczenie w wyznaczonym terminie może wiązać się
z konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Prosimy o terminowe dopełnienie obowiązku.
Druk oświadczenia do pobrania
- Szczegóły
Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
Zgodnie z art. 111 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ust 4: „Przedsiębiorcy, prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w roku poprzednim, są obowiązani do złożenia do dnia 31 stycznia, pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim.
Do pobrania:
- Szczegóły
Oddział Małopolski PFRON przypomina, że od 11 sierpnia 2020 roku do 31 sierpnia 2020 roku można składać wnioski o powierzenie grantów w ramach projektu pn. „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt przyczyni się do zapewnienia ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć prowadzonych przez WTZ oraz w ramach zadań zlecanych przez PFRON, jak i pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami, w sytuacji zagrożenia COVID-19.
Uzyskane w ramach grantu środki można przeznaczyć na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami oraz środków dezynfekcyjnych i wyposażenia potrzebnego do ich stosowania, zgodnie z faktycznymi potrzebami. Wysokość grantu będzie uzależniona od deklarowanego okresu wsparcia oraz liczby pracowników, przy stawce dziennej w wysokości 12 zł na pracownika.
Kto może złożyć wniosek?
Podmiotami uprawnionymi do złożenia wniosku są:
- podmioty prowadzące warsztaty terapii zajęciowej;
- organizacje pozarządowe mające podpisane z PFRON umowy na realizację w 2020 roku zadań zlecanych na podstawie art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - kierunek pomocy 1 i 2.
UWAGA! Dla każdej umowy dotyczącej prowadzenia warsztatu terapii zajęciowej oraz każdej umowy na realizację w roku 2020 zadań zlecanych należy złożyć ODDZIELNY wniosek.
Jak to zrobić?
To bardzo proste. Należy pobrać oraz wypełnić komputerowo wniosek i w wersji edytowalnej przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pisząc w tytule wiadomości: WNIOSEK. Szczegółowe informacje dotyczące naboru i uczestnictwa w projekcie zostały określone w procedurze dotyczącej realizacji projektu grantowego załączonej poniżej.
Pytania
Pytania można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pisząc w tytule wiadomości: PYTANIE. Szczegółowe informacje nt. naboru można uzyskać bezpośrednio w oddziałach PFRON właściwych dla siedziby odbiorcy wsparcia. Dla województwa Małopolskiego:
Oddział Małopolski PFRON,
30-527 Kraków, ul. Na Zjeździe 11
tel. (12) 31 21 400
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dokumenty do pobrania na stronie:
https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/zaczynamy-nabor-wnioskow-sluzacych-walce-z-covid-19/
Strona 1 z 4
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec